12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı

Örneğin 2. Görseldeki A, B ve C noktaları, merkez üssü O noktası olan depremin koordinatlarını tespit etmek amacıyla sismograf kayıtlarının kullanılacağı üç farklı istasyonu temsil etmektedir. Bu istasyonlar için yukarıdaki adımlar uygulanmış ve depremin merkez üssünün koordinatları bulunmuştur.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Oluşan bir deprem sonrası A, B ve C istasyonlarından elde edilen kayıtlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.
Verilen tabloya göre depremin merkez üssünün koordinatlarını bulunuz.

Deprem bölgesine ulaşmak için yola çıkan helikopter, depremin merkez üssünün 24 kilometre uzağında herhangi bir noktaya inecektir. Helikopterin inebileceği noktaları ifade eden denklemi yazınız (Helikopterin boyutu önemsenmeyecektir.).

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 122 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 122 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!