12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 23 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 23 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Özge Hanım birikim yapmak amacıyla her ay sonunda parasının bir miktarını bankaya yatırmaya karar verir ve birikim hesabı açar. Banka, birikim hesabı açan müşterilerine 1000 Türk lirası promosyon vermektedir. Özge Hanım 1. ayın sonunda hesabına 100 Türk lirası yatırır. Sonraki aylarda da hesabındaki paranın %10u kadar parayı her ay hesabına yatırmaya devam eder.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Özge Hanım’ın t. ayın sonunda hesabında biriken parayı gösteren fonksiyonun kuralını bulunuz.

Özge Hanım 24. ayın sonunda sadece hesabında biriken parayı kullanarak bazı eşyalarını yenilemek istemektedir. Özge Hanım’ın almak istediği ürünler ve fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Biriken parayla her ürün çeşidinden en fazla bir tane almak koşuluyla kaç farklı şekilde ürün alımı yapabileceğini bulunuz ((1,1)24 ≅ 9,85 alınız.).

Özge Hanım’ın sadece hesapta biriken parasıyla fiyatı 2500 Türk lirası olan bir ürünü en az kaçıncı ayın sonunda satın alabileceğini bulunuz (log(1,1) ≅ 0,041 ve log((2,5) ≅ 0,397 alınız.).

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 23 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 23 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 23 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!