12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı

Bir alışveriş merkezinin (AVM) girişinde bulunan dijital sayaç, alışveriş merkezine gelen kişi sayısını kaydetmekte ve 12 eşit saat dilimine bölerek her aralık için elde ettiği sonuçları online (çevrim içi) olarak AVM yönetim ofisinin ekranına aktarmaktadır. Sayaç, elde ettiği verilerin kaçıncı saat diliminde olduğunu x ile, haftanın kaçıncı gününde olduğunu k ile belirtmek üzere fk(x) = ax2 + (b — l)x + (c— 5) kuralına göre oluşturmaktadır.Aşağıdaki tablo AVM’nin açıldığı ilk haftadaki saat dilimlerine göre gün içerisinde gelen müşteri sayısına ait sayaç verilerinin bir kısmını yansıtmaktadır. Her güne ait ilk üç veri, herhangi bir dizinin ilk üç terimidir. AVM 10.00-22.00 saatleri arasında açık olup pazar günleri kapalıdır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a, b ve c değerlerini her bir gün için hesaplayarak 10.00 ile 22.00 saatleri arasında tabloda verilen saat dilimlerine göre fonksiyonları oluşturup bu fonksiyonlardan hangilerinin bir dizinin genel terimi olabileceğini belirleyiniz.

Dizi olan ifadelerin içinden sabit dizi, eşit dizi ve sonlu dizi olanları tespit ediniz.

Pazartesi ve çarşamba için her saat diliminde cuma günü için ise ilk 9 saat diliminde gelen insan sayısını ifade eden dizilerin grafiklerini çiziniz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 27 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 27 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!