12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

A kalite (klasik emaye kaplama) ve B kalite (modern emaye kaplama) olmak üzere iki farklı türde tencere üreten bir fabrika, deneme amaçlı olarak bor minerali kullanarak tencere üretmeye karar verir. Bunun için 1. gün A ve B kalite tencereden birer adet; 2. gün A kalite tencereden bir adet, B kalite tencereden üç adet üretilir. Bundan sonraki günlerde her bir tür için ayrı ayrı, önceki iki günün toplamı kadar tencere üretmeye devam edilir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

A kalite tencereden ardışık dört gün boyunca 2207 adet üretilmiş, bu üretimin 1220 tanesi 1 ve 4. günlerde yapılmıştır. Bu dört günden 1. günde kaç adet tencere üretildiğini bulunuz.

Her gün üretilen A kalite tencere sayısı bir dizinin terimleri olduğuna göre bu diziye ait bir indirgeme bağıntısı yazınız.

a)B kalite tencereden ardışık iki günden 1. sinde 5778, 2. sinde 9349 adet üretildiğine göre bu ardışık iki günden 1. günün iki gün öncesinde kaç adet tencere üretildiğini bulunuz.

b)Her gün üretilen B kalite tencere sayısı bir dizinin terimleri olduğuna göre bu diziye ait bir indirgeme bağıntısı yazınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 30 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 30 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!