12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevabı

Büyük bir tahıl ambarında belirli sayıda fare bulunmaktadır. Ambar sahibinin kurduğu tuzaklar bir miktar farenin yakalanmasını sağlamış ancak yavrulayan ve yeni gelen farelerle ambardaki fare sayısı her ay bir önceki aya göre eşit miktarda artmaktadır. Beşinci ayın sonunda ambarda 56 fare varken sekizinci ayda 80 fare olmuştur. Fareler, ambarın içindeki tahıl silosundan ilk ay 48 kilogram buğday yerken sonraki her ay bir önceki aya göre % 10 oranında daha fazla buğday tüketmeye başlamıştır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

On ikinci ayda ambarda kaç fare olacağını bulunuz.

Altıncı ayın sonunda farelerin tüketeceği toplam buğday miktarını bulunuz.

Ambar sahibi her ay farelerin sayısı kadar tuzağı ambarın çeşitli noktalarına kurmaktadır. Ambar sahibinin dokuzuncu ayın sonuna kadar toplam kaç adet fare tuzağı kuracağını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 32 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 32 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!