12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı

Erdem Öğretmen, gerçek sayı dizileri konusunu sınıfta anlattıktan sonra öğrencilerin konuyu pekiştirmesi amacıyla onlara bir oyun oynatıyor. Oyun şöyle oynanmaktadır: Öğrenci, pozitif tam sayıların kartlara yazılarak içine atıldığı iki farklı torbanın herhangi birinden art arda dört kart çekecektir. Birinci çektiği kart, sayı dizisinin kaçıncı terimi olduğunu, ikinci çektiği kart sayı dizisinin bu terimini, üçüncü çektiği kart sayı dizisinin kaçıncı terimi olduğunu
terimini, üçüncü çektiği kart sayı dizisinin kaçıncı terimi olduğunu ve dördüncü çektiği kart sayı dizisinin bu terimini göstermektedir.

Örneğin sırasıyla 4, 6,12 ve 30 sayılarını çeken bir öğrencinin oluşturacağı sayı dizisinde a4 = 6, an — 30 olmaktadır.

İkinci torbayı seçen Kaan torbadan sırasıyla 4, 12, 9 ve 384 sayılarını çektiğine göre Kaan’ın çektiği sayılarla oluşturulan geometrik dizinin 20. terimini ve bu dizinin ilk 15 teriminin toplamını bulunuz.

İkinci torbayı seçen Emre torbadan sırasıyla 9, 4, 15 ve x sayılarını çekmiş ve kendisine yöneltilen “Oluşan geometrik dizinin 27. terimi kaçtır?” sorusuna yanlışlıkla aritmetik dizi oluşturarak 28 cevabını vermiştir. Cevabın yanlış olduğunu fark eden Erdem Öğretmen, aritmetik değil geometrik dizi olması gerektiğini hatırlatarak tekrar hesaplama yapmasını istemiştir. Yeniden işlem yaptığında doğru sonucu bulan Emre’nin cevabını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 34 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 34 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!