12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

Aşağıdaki görselde bir golf sahast, doğrusal bir hat üzerinde olan delikler ve her deliğin numarasını gösteren bayraklar verilmiştir.
Bu golf sahası ile ilgili aşağıdaki bilgiler verilmektedir:
• Vuruş noktasının 1 numaralı deliğe uzaklığı 4 birimdir.
• Ardışık numaralı iki delik arasındaki mesafe kendisinden bir önceki ardışık numaralı iki delik arasındaki mesafenin 2 katıdır.
• Tüm atışlar vuruş noktasından yapılmaktadır.
• Vuruş noktasından yapılan bir atış, deliklerin bulunduğu doğruyu x ekseni kabul edenf(x) = -X2 + 154x kuralı ile verilen f fonksiyonunun belirttiği grafik üzerinde hareket edip 5 numaralı deliğe girmiştir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

8 numaralı delik ile 1 numaralı delik arasındaki uzaklığı bulunuz.

Herhangi bir deliğin vuruş noktasına uzaklığını veren cebirsel ifadeyi yazınız.

f (x) = —x2 + 5114x kuralı ile ifade edilen f fonksiyonunun grafiği ile hareket eden bir atışta top, numarası en büyük olan deliğe girdiğine göre bu golf sahasında bulunan tüm deliklerin numaraları toplamını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 36 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!