12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı

Özel bir stadyumda oynanacak futbol karşdaşması ile ilgili bazı bilgiler aşağıda verilmiştir:
• Aynı kapasiteye sahip A ve C tribünleri ile yine aynı kapasiteye sahip B ve D tribünlerinin sıra sayıları aynıdır. Ayrıca bu tribünlerin sahanın kenarından başlayarak birinci sıralarının uzunlukları sahanın kenarları ile eşit uzunlukta olup sahanın boyu 96 metre, eni de 48 metredir.
• Tribünlerdeki koltuklar birbirine bitişik şekilde ve 60×60 cm ebatlarında olup her sırada bir önceki sıradan 2 tane fazla koltuk vardır. Örneğin aşağıdan yukarıya doğru 1. sırada a tane koltuk varsa 2. sırada a+2, 3. sırada a+4 tane koltuk bulunmaktadır.
• Bilet satışları pazartesi günü başlamış ve o gün 3 bilet satılmıştır. Bundan sonraki her gün bir önceki günün 3 katı sayıda olacak şekilde satılan biletlerin ücreti koltuk başına 7 Türk lirasıdır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

C tribününde 890 adet koltuk bulunduğuna göre stadyumun seyirci kapasitesini bulunuz.

Karşılaşma aynı haftanın pazar akşamı oynanacağına göre stadyumda kaç koltuğun boş kaldığını ve işletmenin gelir kaybının ne kadar olduğunu bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 37 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 37 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!