12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 38 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 38 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Görseldeki gibi bir amfıtiyatroda ilk sırada 5, 2. sırada 8, 3. sırada 11 koltuk olacak şekilde koltuklar arkaya doğru üçer artarak yerleştirilmiş ve ve koltuklara buna göre numara verilmiştir. Yeni açılan bir amfitiyatroda haftada bir gün gösteri yapılmaktadır. İlk hafta 10 seyircinin geldiği tiyatro salonuna gelen seyirci sayısı her hafta bir önceki haftanın iki katı olacak şekilde artmıştır. Bu haftalardan birinde gösteriye giden Umut, önden 12., Barış ise arkadan 15. sırada oturmakta ve aralarında da 5 sıra bulunmaktadır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

En son koltuk numarasının en az ve en fazla kaç olacağını bulunuz.

Tiyatronun tamamının dolu olması için en fazla kaç hafta geçmesi gerektiğini bulunuz.

Gösterilerin tiyatro tam kapasite ile dolu oluncaya kadar devam ettiği düşünülürse gösteri yapıldığı süre boyunca en fazla kaç seyircinin tiyatroya geldiğini bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 38 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 38 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!