12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı

Simge ertesi sabah çadırdan çıktıktan sonra DF yolunu izleyerek restorana, Ege de DE yolunu izleyerek göl kenarındaki banka gitmiştir. Buna göre Simge ve Eğenin çadırlarından çıktıktan sonra takip ettikleri yollar arasındaki açının sinüs değerini hesaplayınız.

Simge ve Ege ormanda yürüyüş yaparken M noktasında başlayan bataklığa denk gelmişlerdir. Bataklığın etrafından dolaşmak zorunda oldukları için hangi taraftan gidecekleri konusunda ortak karara varamayıp ayrı yollardan gitmeye karar vermişlerdir. Simge, bulundukları M noktasından [ MN ] na a derecelik açı ile √2 kilometre güneybatı yönünde P noktasına yürümüştür. Ege ise M noktasından [ MN ] na 2α derecelik açı ile √3 kilometre güneydoğu yönünde R noktasına yürümüştür (P, N ve R noktaları doğrusaldır.). Son durumda bulundukları P ve R noktalarından bataklığın bitişi olan N noktasına Eğenin uzaklığı, Simgenin uzaklığının 2 katıdır. Buna göre sin 2a değerini hesaplayınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 43 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 43 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!