12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Renkli camların belirli bir düzen içerisinde bir araya getirildiği cam süsleme sanatı vitray, Orta Çağ’a uzanan tarihiyle köklü sanat dallarından biridir. Pencereden kapıya, tavan aydınlatmalarından tablolara, takılardan süs objelerine pek çok alanda cam süslemeleri yapılmaktadır.
Vitray sanatçısı Melih Bey geometrik formlara ve ölçülere dikkat ederek başarılı eserler ortaya koymaktadır. Yanda verilen görselde Melih Bey’in son çalışmasından bir bölüm görülmektedir. Görseldeki “O” merkezli dairenin yarıçapı 10 cm dir. EHRP, MLSR, GFTS, KTPN ve PRST ise birbirine eş karelerdir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

cos (EOH) değerini bulunuz.

tan(NOE) değerini bulunuz.

Görseldeki 1 cm2 lik alana sahip pembe renkli camın boya masrafı 20 Türk lirası, 1 cm2 lik alana sahip sarı renkli camın boya masrafı 25 Türk lirasıdır. Melih Beyin çalışmasında sarı ve pembe renkli bölgeler için ne kadar boya masrafı yaptığını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 45 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 45 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!