12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı

İki ayrı ırmaktan Mavi İrmaksın gece yarısından sonraki zamana (t saat) bağlı derinliği metre cinsinden aşağıdaki grafikte verilmiş ve Mavi Irmak’ın zamana bağlı derinliği f(t) = m + a- sin(π/12.t) Şeklinde ifade edilmiştir. Yeşil Irmak’ın ise zamana (t saat) bağlı derinliği (metre) g(t) = 5 + 3 . cos(π/6.t) şeklinde ifade edilmiştir. Irmakların derinlikleri sabit bir noktadan ölçülmüştür.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Grafikten yararlanarak f fonksiyonundaki m ve a değerlerini bulunuz ve f fonksiyonun kuralını oluşturunuz.

Irmakların (0,24) saat aralığında derinliklerinin eşit olduğu zamanları bulunuz.

Irmakların derinlik farkının ilk 24 saat içinde en yüksek değerine kaçıncı saatte ulaşacağını ve bu farkın kaç metre olacağını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 46 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 46 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!