12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 52 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 52 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Oynadığı hamleye göre gemilere ait hiçbir kareyi vuramayan oyuncu 100 puan kaybeder. Oyun matematiksel dönüşümlerle sırayla oynanmaktadır. Oyunculardan birinin çektiği karta göre yapacağı hamleler aşağıdaki gibidir:
1. Hamle
Çektiği 8 No.lu zarftaki yönerge: “(2,2) noktasının (log2(log3(5x + 4)))= 1 denklemini sağlayan x değeri kadar sağa ötelenmesiyle ulaşılan noktayı vur.”şeklindedir.
2. Hamle
Çektiği 3 No.lu zarftaki yönerge: x=√3.cos 20o
– sin 20o / sin 220o  ve y=sin3a/sina – sin3a/cosa olmak üzere oluşturulan (x, y) noktası orijin etrafında pozitif yönde 90 derece döndürüldüğünde ulaşılan noktayı vur.” şeklindedir.
3. Hamle
Çektiği 4 No.lu zarftaki yönerge: “denklemleri 2x — y= 11 ve x + y = 1 olan doğruların kesim noktasının orijine göre simetriği olan noktayı vur.” şeklindedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruyu cevaplayınız.

Oyuncunun oyun sırasında her hamlesi sonucunda oluşan puan durumunu bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 52 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 52 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 52 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!