12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı

Sevim Öğretmen fonksiyon grafikleri konusunu anlatırken beyaz tahtaya her seferinde analitik düzlemde ve birim kareli zemin çizmek zorunda kalmamak için tabletinde hazırladığı yukarıda verilen görseli projeksiyon ile tahtaya yansıtmaktadır. İlk anda sorunsuz yansıttığı birim karelerden oluşan koordinat düzleminde tahtaya f(x) = x2 — 2x — 2 kuralı ile verilen ffonksiyonunun grafiği çizmiş fakat projeksiyonun bulunduğu yerden oynaması sebebiyle yansıtılmış olan analitik düzleminin orijini 1 birim sola, 5 birim aşağı ötelenirken eksenler ise pozitif yönde 45° dönmüştür.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Projeksiyonun son konumunda yeni analitik düzlemi oluşturan x ve y eksenlerinin son hâllerinin hangi doğru denklemleri ile ifade edileceğini bulunuz.

f fonksiyonunun grafiğinin, projeksiyonun yerinden oynaması sonucu kayarak yeniden oluşan analitik düzlemin eksenlerini hangi noktalarda keseceğini bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 55 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 55 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!