12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Triatlon sırasıyla yüzme, bisiklet ve koşu branşlarının bir arada yapıldığı ferdi spor dalıdır. Sporcu her bir branşa ait mesafeyi bitirir bitirmez spor dalına uygun kıyafetlerini giymek için belirli kurallara uymak şartı ile, değişim alanına girer ve diğer branşa ait spora başlar. Triatlon, Sprint (kısa mesafe), olimpik mesafe, half-ironman ve ironman (demir adam) olmak üzere değişik mesafelerde yapılmaktadır. Olimpiyatlarda ise her bir sporcunun sırasıyla yüzerek 1,5 km lik mesafeyi, bisiklete binerek 40 km lik mesafeyi ve koşarak 10 km lik mesafeyi tamamlamaları gerekmektedir.
Arda’nın katıldığı olimpik triatlon müsabakasında spor dallarının herbirine ait katettiği mesafe ve süre 1. Tablo’da verilmiştir. Arda’nın her spor branşına ait katettiği mesafeleri sabit hızlarla yaptığı bilinmektedir.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Ardanın tüm spor dallarındaki yarışlarını tamamlayana kadar katettiği mesafeyi zamana (t) bağlı olarak ifade eden f fonksiyonunun kuralını bulunuz(Spora uygun kıyafeti giymek için kıyafet değişim alanının kullanıldığı süreler ihmal edilecektir.).

Yanda verilen 2. Tablo’da f fonksiyonu kullanılarak oluşturulan limit ifadelerinin eşit olduğu değerleri bularak tabloyu doldurunuz.

limt→0+ 3t2 + t + a / f(t) ifadesinin değeri gerçek bir sayı olduğuna göre bu limit değerini bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 63 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 63 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!