12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevabı

İklim değişikliği ve tabiatın dengesinin bozulması nedeniyle ortaya çıkan çekirge istilası, ülkemizi olduğu gibi tüm dünyayı da tehdit etmektedir. Sayıları giderek artan çekirgeler önlem alınmazsa tarıma büyük zarar vererek kıtlığa neden olabilecektir. Bu konuda önlem almak amacıyla incelemeler yapan Dr. Erdem Bey, çekirge sayısının 0 ile 25. haftalar arasında zamana bağlı, parabolik olarak arttığı bir bölgede aşağıdaki grafik verilerine ulaşmıştır.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Grafikte haftalara göre çekirge sayısındaki değişimi ifade eden fonksiyonu oluşturarak 15 ile 20. haftalar arasındaki çekirge sayısının ortalama büyüme hızını ve 20. haftadaki anlık büyüme hızını bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 68 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!