12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Tabanıntn uzun kenarı 40 desimetre, kısa kenarı 30 desimetre ve yüksekliği 30 desimetre olan 1. Şekilde verilen dikdörtgenler prizması şeklindeki su deposu, 2. Şekildeki gibi dış deponun ön ve arka yüzü eş dik yamuk olacak şekilde iki bölüme ayrılmıştır.
İç deponun EK kenarının uzunluğu 20 desimetre, FG kenarının uzunluğu 30 desimetredir. Deponun üzerinde bulunan 1. musluk iç depoyu doldurmaktadır. A’BCD’dikdörtgenindeki ağırlık merkezinde bulunan 2. musluk ise iç depodaki su kendi seviyesine geldikten sonra aktif olmakta ve iç depodan aldığı su ile dış depoyu doldurmaktadır. Her iki musluk da sabit hızla dakikada 15 litre su akıtmaktadır. Depolar tamamen dolduğunda su akışı otomatik olarak kesilmektedir (1 desimetreküp =1 litre).
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

îç depoda biriken su miktarının zamana (dakika) göre yüksekliğini (desimetre) veren f fonksiyonunun kuralını bulup bu fonksiyonun grafiğini çiziniz.

f fonksiyonun varsa türevinin olmadığı noktaların apsislerin bulunuz.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 74 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 74 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!