12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı

Ekonomide, işletmeler tarafından kısa ve uzun vadede kullanılan sermaye ile hangi yatırımların yapılacağını belirlemek için maliyet fonksiyonu kullanılır. x ürün sayısı olmak üzere maliyet fonksiyonu (M) üzerindeki herhangi iki noktadan geçen doğrunun eğimi maliyetteki değişimin üretimin değişimine oranını ifade eder. Bu oranın üretim miktarı değişimi O a yaklaşırken limiti alınırsa maliyetteki marjinal(anlık) değişim bulunur. Bu anlık değişimin anlamı üretimde bir ürün daha üretmek için gereken ek maliyettir. Maliyet fonksiyonunun türevi marjinal maliyet fonksiyonunu verir.
Marjinal maliyet fonksiyonu M’ ile ifade ediliyor.
Bir firma, üç farklı model akıllı saat üretimi yapmaya karar veriyor. Sabit ve değişken giderleri göz önünde bulundurarak farklı modeldeki akıllı saatler için üretim sayısına göre (x) oluşacak maliyetleri Türk lirası cinsinden 1. Tabloda verilen sırasıyla reel değerli M1, M2 ve M3 fonksiyonları ile ifade ediyor.
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Aşağıdaki 2. Tabloda verilen ifadelerden doğru olanların karşısına D, yanlış olanların karşısına Y yazınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı 12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 75 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 75 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!