12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Sinyaller; fiziksel değişkenlerin nitelikleri ve davranışları hakkındaki bilgileri, matematiksel bir fonksiyonla bir cihazdan diğerine taşımak için kullanılır. Eski radyolarda, televizyonlarda ve radarlarda analog sinyal kullanılır. Analog sinyalin birim zamandaki değeri, gerilim (voltaj) ile ölçülür. Analog sinyal, voltajı değişkenlik gösteren sürekli bir dalga şeklinde veri iletir. Bu değer pozitif veya negatif olabilir. Analog sinyaller hava şartları, gürültü kirliliği, alıcı ve verici arasındaki uzaklık gibi sebeplerle verici ile alıcı arasında bozulmaya maruz kalabilir. Bir radyo alıcısına gelen sinyalin (0,13) zaman (saniye) aralığındaki değerleri (volt) aşağıdaki grafikte verilmiştir:
Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Grafikte verilen sinyal dalgası (0,13) nda tanımlı f fonksiyonunun kuralı ile ifade edildiğine göre f fonksiyonu ile ilgili tabloda verilen ifadelerin doğru olanların karşısına D, yanlış olanların karşısına Y yazınız.

  • Cevap:
    12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 89 Cevabı

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 89 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!