Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitim18 Yaş Üstü Öğrencilere Açık Öğretim Müjdesi

18 Yaş Üstü Öğrencilere Açık Öğretim Müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 yaş ve üstü öğrencilerin açık öğretimde liseyi daha kısa sürede bitirebileceklerine dair önemli bir açıklama bulundu. Açık öğretim ile liseye okuyan 18 yaş ve üstü öğrenciler artık daha kısa okuyacak. 8 dönemlik süre kaç döneme düşürüldü? İşte haberimizin detayları…

18 Yaş Üstü Öğrencilere Açık Öğretim Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün Bakanlıkça aldıkları önemli bir kuralı kamuoyuna açıkladı. Birçok kişi, birçok sebepten dolayı normal örgün ile liseyi okuyamayabiliyor. Gireceği işte, alacağı bir sertifikada lise diploması gerektiren yerler olduğu zaman, lise mezunu olmayan insanlar mecbur olarak açık öğretimden liseye yazılıyor.

Günümüzde açık öğretim liselerine ilgi oldukça büyük. Milli Eğitim Bakanlığı’ da açık öğretim liselerinde okuyan öğrenciler bugün mutlu edici bir haber verdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamada 8 dönem şartı olan açık öğretim liselerinde dönem sayısı 5’e düşürüldü ve liseden mezun olma süresi 2 yıla indi.

Artık 5 Dönem Okuyarak Lise Mezunu Olabileceksiniz

Milli Eğitim Bakanının açıklamasına göre artık 18 yaş ve üstü açık öğretim lise öğrencileri 8 dönem yerine sadece 5 dönem okuyacak. Bu şekilde açık öğretim ile lise okuyan öğrenciler 4 değil 2 yılda lise diplomalarına kavuşabilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022