Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitim2. Dönem Yüz Yüze mi Olacak?

2. Dönem Yüz Yüze mi Olacak?

2. Dönem yüz yüz mi olacak 2021. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin uzaktan eğitim ile olma ihtimali var mı? 2. Dönem uzaktan eğitim mi olacak? 2. dönemin uzaktan eğitim olma ihtimali var mı? 2. Dönem okulların kapanma ihtimali var mı?

2. Dönem Yüz Yüze mi Olacak?

Omicron Varyantı sonrası ülkemizde okulların tekrardan uzaktan eğitime geçip geçilmeyeceği konuşulmaya başlandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklamalarda yüz yüze eğitimden tekrardan uzaktan eğitime geçilme gibi bir durumun söz konusunu olmadığını ve okulların kapanacağına dair sorulan soruların artık dile getirilmesini gerektiğini söyleyerek bu konuya son noktayı koymuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu ve yüz yüze eğitimin devam edeceğini okulların kapanmayacağını söylemişti. Bu açıklamaların ardından geçtiğimiz hafta Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüsün tekrardan mutasyon geçirdiğini ve buna Omicron dediklerini söylemişti.

Bulaşıcılığının Delta varyantına göre daha fazla olduğunun altını çizen Dünya Sağlık Örgütü en net açıklamalıyı gerekli çalışmalar sona erdiğinde yapacağını belirtti. Yeni bir varyantla sarsılan gündemle ile birlikte 1 ay sonra 1. dönemi sona erecek olan 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2. döneminin nasıl yapılacağı merak konusu oldu.

Bazı Twitter sayfalarında ikinci dönem ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler için uzaktan eğitimin tekrardan başlayacağına dair söylentiler çıktı. Bu haberlerin kaynaklarının ne olduğu tam olarak bilinmese de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz bu konu ile ilgili açıklama gelmedi.

Şuan için net bir açıklama beklemek zaten çok mantıksız olur. Çünkü Omicron varyantı hakkında henüz Dünya genelinde net bir bilgi bulunmuyor. Öldürme oranı düşük ve şuan tüm dünyada uygulanan aşıların bu varyant üstünde etkisi yüksek ise hayatımızda çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz.

Eğer Aşılar Bu Varyant Hakkında İşe Yaramıyorsa?

Eğer aşılar bu varyant hakkında işe yaramıyor ise ve öldürme oranı yükse bir varyant ile karşı karşıya kalmışsak sokağa çıkma yasaklarının hatta uzaktan eğitim konusunun gündeme güçlü bir şekilde geleceğini söyleyebiliriz. Bu konu ile ilgili önemli yerlerden açıklama geldiğinde haberini sitemizde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022