2021 YKS Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor? YKS ek tercih sonuçları için açıklama geldi mi? 2021 YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? İşte haberimizin detayları…

2021 YKS Ek Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih günleri 20 Eylül günü başlamıştı. Toplamda 3 gün süren YKS ek tercih günleri 23 Eylül günü sona ermişti. Ek tercih günlerinin ardından 2 gün geçti. Üniversitelerin 27 Eylül’de açılacağını düşündüğümüz zaman ek tercih yapan binlerde aday ek tercih sonuçlarını merakla bekliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir tarih vermedi. 27 Eylül ve 4 Ekim’de eğitime başlayacak olan üniversiteleri göz önünde bulundurduğumuz zaman 2021 YKS ek tercih sonuçları önümüzde hafta kesinlikle açıklanacaktır.

YKS İçin Üçüncü Bir Ek Tercih Yapılacak mı?

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için her sene 2 kez tercih yapılır. Normal tercih dönemi ve ek tercih dönemi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumlar Sınav (YKS) için 2.ek tercih yapmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!