Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaEğitim2021 YKS Tercihleri Bugün Sona Eriyor

2021 YKS Tercihleri Bugün Sona Eriyor

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı tercih günleri bugün gece itibari ile sona eriyor. Tercih yapmak isteyen adayların gün bitene kadar tercihlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) bildirmeleri gerekiyor. Peki tercihler bugün saat kaçta sona erecek? İşte haberimizin detayları…

2021 YKS Tercihleri Bugün Sona Eriyor

2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih günleri 5 Ağustos günü başlamıştı ve bugün yani 20 Ağustos günü sona eriyor. 15 gündür devam eden tercih günleri için bugün son gün. Üniversite hayali kuran gençlerin tercihlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) bildirmeleri gerekiyor.

Bugün tercih yapamayan adaylar üniversite yolundaki ilk treni kaçırmış olacaklar. Bugün tercihler 23.59’da sona erecek. Tercih yapamayan adaylar için halen yeterli süre bulunuyor. Tercihleri kaçıran öğrencileri ek tercih günlerini beklemek zorunda kalacak.

Ek Tercih Günleri Henüz Netleşmedi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih günleri için henüz bir gün belirtmedi. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra ek tercih günlerinin netleşeceğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?