Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitim2022 DGS Zor mu Olacak?

2022 DGS Zor mu Olacak?

2022 DGS zor mu olacak? 2022 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) zor mu olacak? 2022 Dikey Geçiş Sınavına girecek olan adayların en çok merak ettiği konuların başında sınavın zorluğu geliyor? Peki DGS sınavı bu sene nasıl olacak? DGS zor bir sınav mıdır? İşte haberimizin detayları…

2021 DGS'de Puanlar Düşecek mi?

2022 DGS Zor mu Olacak?

2022 DGS Zor mu Olacak? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) her yıl yapılan ve 2 yıllık üniversite bitirip 4 yıllık üniversite hayali kuran gençler için önemli bir sınav. Her yıl binlerce öğrencinin katıldığı bu sınavın soruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından özenle hazırlanıyor. Bu sorular hazırlanırken kolay ve zor şeklinde değil genel olarak öğrencilerin yorum yapabileceği ve yorum gücüne dayalı tarzlarda hazırlanıyor. Durum böyle olunca öğrenciler  her yıl soruların zor mu yoksa kolay mı olacağı merak konusu oluyor.

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yoruma dayalı soru tarzlarına geçtiğinden beri ortalama her sene aynı düzeyde sınavlar yapıyor. Sınavların düzeyleri genelde aynı zorlukta oluyor. 

DGS soruları her yıl birbirine benzerlik gösteriyor. Genel olarak sınav orta zorluk ile zor arasında sorulara sahip oluyor. Fakat ÖSYM son 3 yıldır kolay ve orta zorluk düzeyinde Dikey Geçiş Sınavını gerçekleştiriyor diyebiliriz. Sorular geçen yıllara göre bizce daha kolay geliyor.

2022 Dikey Geçiş Sınavı ise bizce ya geçen seneden biraz daha kolay olacaktır ya da aynı zorlukta olacağını düşünüyoruz. Aslında soruların zorluğu da bir nevi göreceli bir kavram. Çünkü siz sınava ne kadar emek harcayıp çalıştıysanız sınav size o kadar kolay gelecektir. 

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022