Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaEğitim2022 LGS'nin Ertelenme İhtimali Var mı?

2022 LGS’nin Ertelenme İhtimali Var mı?

Liseye Geçiş Sınavı’na aylar kaldı. Peki Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) ertelenme ihtimali var mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konu hakkında bir açıklama yaptı mı? Artan vaka sayılarından sonra sınavın ertelenme ihtimali var mı? Liseye Geçiş Sınavı için son dakika gelişmeleri…

2022 LGS’nin Ertelenme İhtimali Var mı?

2022 LGS’nin Ertelenme İhtimali Var mı? Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) belirlediği akademik takvime göre Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Sınava aylar kala bir çok öğrencinin merak ettiği bir konu var. LGS’nin ertelenme gibi bir durumu olabilir mi?

Omicron Varyantının ülkemizde görülmesinin ardından vaka sayıları çok sert bir şekilde yükselişe geçmeye başladı. Vaka sayılarının yükselmesiyle uzaktan eğitim sesleri yükselmeye başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalarda her şeyin kontrol altında olduğunu ve uzaktan eğitimin söz konusunu olmadığını söylemişti.

LGS’nin Ertelenmesi Gibi Bir Durum Yok

2022 LGS’nin Ertelenme İhtimali Var mı? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 2. dönemi de yüz yüze olarak başladı. Durum böyle olunca Liseye Geçiş Sınavı’nın da ertelenme ihtimalinin düşük olduğunu söyleyebiliriz. Vaka sayılarının yükselmesi eğitimde her hangi bir risk oluşturmadığı için LGS’ninde ertelenmesi gibi bir durumun olacağını düşünmüyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?