Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitim23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor?

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor?

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor? 23 Nisanda ne oldu? 23 Nisan neden çocuk bayramı olarak kutlanıyor? 23 Nisan neden önemli bir gündür? İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bilinmesi gerekenler…

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor?

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 23 Nisan Türkiye Cumhuriyetimiz için çok önemli bir tarih. Çünkü o gün devlet olma yolundaki en önemli adımlardan biri atıldı ve 23 Nisan 1920 tarihinde ülkemizin Büyük Millet Meclisi açıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla tüm Dünyaya bağımsızlığımızı ilan etmiş olduk. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924’te 23 Nisanı Bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu karardan tam 5 yıl sonrada bugünün ”Çocuk Bayramı” olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor?

Dünya tarihi açısından 23 Nisan çok önemli bir gündür. Çünkü bu tarihe kadar Dünyada çocuklar için herhangi bir bayram yoktu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte sadece ülkemizde değil, bütün dünyada 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başladı. Yani 23 Nisan sadece ülkemizde değil tüm dünyada coşku ile kutlanan önemli bir bayramdır.

23 Nisan Neden Çocuk Bayramı Olarak Kutlanıyor? Mustafa Kemal Atatürk çocuklara çok değer verirdi. Onlara her zaman ”Bizim geleceğimiz” derdi. Çocuklara verdiği bu değeri Türkiye Büyük Millet Meclisiminiz açıldığı günü, Çocuk Bayramı olarak ilan ederek bir kez daha göstermiş oldu. Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan ve kendimizi geliştirerek devam edeceğimize söz verdik. Böyle bir günü bizlere yaşattıkları için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve saygıyla anıyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022