Pazartesi, Kasım 29, 2021
Ana Sayfa9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Devletin kamu hizmetlerini her yere götürebilmesi için bazı idari fonksiyonlara sahip birimler oluşturulmuştur. Bu birimler merkezî yönetim ve yerel (mahallî) yönetim birimleridir. 1982 Anayasası’na göre iller hem merkezî yönetimin taşra örgütüdür hem de yerel yönetim birimidir. Aşağıda yer alan Türkiye’nin idari birimleri şemasını yandaki sayfada verilen metinden yararlanarak doldurunuz.

Aşağıdaki haritayı verilen yönergeye göre doldurunuz.

• Türkiye’de toplam nüfusu 750.000’den fazla olan iller büyükşehir belediyesi statüsündedir. Türkiye’de 81 ilden 30’u büyükşehir belediyesine sahiptir.
• Türkiye İstatistik Kurumunun Genel Ağ bağlantısından  illere ait nüfus miktarlarına bakarak büyükşehir olan ve büyükşehir olmayan illeri farklı renklere boyayınız. Belirlenen renkleri harita anahtarında belirtiniz.
• İllerin isimlerini ders kitabında yer alan Türkiye mülki idari haritasından yararlanarak harita üzerinde belirtiniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Coğrafya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabıri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 82 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar