Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

Sınıf mevcudunu göz önüne alarak öğrencileri gruplara ayırınız. Aşağıdaki yönergeleri akıllı tahtada açınız ve öğrencilere etkinlikte nelere dikkat etmeleri gerektiğini belirtiniz. Etkinlik esnasında grupları sık sık ziyaret ederek gözlemleyiniz. Soruları varsa cevaplayınız.

GÜVENLİ YOL TASARIMI

1.Çeyrek saatlik zaman diliminde ortalama 240 araç geçişinin olduğu hayalî bir kavşakta sinyalizasyon, çevre ve kavşak düzenlemesi yapılacaktır.

2.Trafik ışıklarının (yeşil-sarı-kırmızı) yanıp sönme süresi belirlenirken kavşakta birikecek araç sayısı göz önüne alınmalıdır.

3.Işık süreleri hesaplanırken trafik yoğunluğunun mümkün olduğunca en aza indirilmesi hedeflenmelidir.

4.Düzenleme yapılan kavşaktan 500 metre ileride bir başka kavşak daha bulunmaktadır. Bu kavşaktaki trajik sinyalizasyonu yeşil dalga oluşturacak şekilde tasarlanmalıdır.

5.Yapılan hesaplamalar ve çalışmalar sonucunda tasarlanan kavşak, verilen alan üzerinde veya başka bir kâğıt üzerinde çizilerek kroki şeklinde gösterilmelidir.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 104 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 104 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar