Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Metni okuyunuz, görseli ve tabloları inceleyiniz.

K ve L araçlarının şekilde belirtilen 4 farklı nokta için anlık hız ve zaman tablosu verilmiştir. Araçlar aynı anda durgun hâlden harekete başlamakta ve 15. saniyedeki ivme değerleri ile bitiş çizgisine kadar hareket etmektedir.

K ve L araçlarının hız-zaman grafiklerini tablolardan faydalanarak çiziniz. Çizdiğiniz grafiklere göre araçların ivmelerinin yönünü ve büyüklüğünü bulunuz.

K ve L araçlarının şekilde gösterilen konumlarına göre ivme-zaman grafiklerini tablolardan faydalanarak çiziniz.

Görselde araçların son bulundukları noktalara bakıldığında L aracının arkada olduğu görülmektedir. Araçların bitiş çizgisine aynı anda gelmesini nasıl açıklarsınız?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 107 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 107 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar