Salı, Ağustos 16, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Özkan Bey, kırmızı ışıkta aracı ile beklerken aniden kendi aracının geriye doğru gittiği hissine kapılıyor. Aracını kontrol ettiğinde aracın konumunu değiştirmediğini anlıyor. Bu durumun sebebini Özkan Beye nasıl açıklarsınız?

Dünyanın kendi ekseni etrafında dönme hızı Ekvatorda yaklaşık 1670 km/h’tir. Güneş etrafındaki dönüş hızı ise yaklaşık 10800 km/h’tir. Dünya’nın kendi ekseni ve Güneş’in etrafındaki dönüş hareketini hissedebiliyor musunuz? Nedenleri ile açıklayınız.

Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) görevli astronotlardan biri olsaydınız Dünya’ya baktığınızda Dünya’nın dönüşünü hissedebilir miydiniz? Nedenleri ile açıklayınız.

Bir afet bölgesinde bulunan kişilere yardım taşıyan uçağın pilotu olduğunuzu varsayalım. Yardım paketini hedefin üzerine gelmeden mi, hedefin üzerinde mi yoksa hedefi geçtikten sonra mı bırakmalısınız? Nedenleri ile açıklayınız.

Belli bir noktadan kalkan bir helikopter, 6 saat boyunca havada beklerse ve daha sonra iniş yaparsa kalktığı noktadan farklı bir noktaya mı iniş yapacaktır?

Îstanbul-New York gidiş uçuşu normal şartlar altında 11 saat sürerken dönüş uçuşu yaklaşık 9 saat sürmektedir. Seyahatler arası süre farkının nedenleri nelerdir?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 110 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 110 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar