Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz ve soruları cevaplayınız.

Ülkeler, hava tahminleri yapmak, radyo televizyon yayınlarını iletmek ve bilim’ sel araştırmalar yapmak için uzaya yapay uydular fırlatır. Bu uyduların uzun yıllar konumlarını değiştirmeden aynı bölgeye hizmet vermesi nasıl mümkün olmaktadır?

Oyuncak ayısı ile derin uykuya dalmış bir bebek gerçekten hareketsiz midir? Açıklayınız.

Güneş’in birer gün arayla çekilmiş fotoğraflarını görüyorsunuz. Koyu renkli olarak gördüğünüz Güneş lekeleri sürekli yer değiştirmiş gibi görünüyor. Bunun sebebi nedir?

Otobüs ile seyahat etmekte olan iki arkadaş birbirini hareketsiz algılarken dışarıdaki bir ağacı hareketli algılamaktadır. Bu iki arkadaş ağacı hangi yöne hareket ediyormuş gibi görür? Neden?

İki aracın da hızını 2 m/s’ye ayarlayarak araçların birbirini nasıl göreceğini açıklayınız.

1 aracın hızını 4 m/s’ye, ikinci aracın hızını 1m/s’ye ayarladığınızda 1. aracın sürücüsü 2. aracı hangi yöne gidiyormuş gibi algılar?

1.aracın hızını 2 m/s’ye, 2. aracın hızını -2 m/s’ye ayarladığınızda 2. aracın sürücüsü 1. aracı hangi yöne gidiyormuş gibi algılar?

Simülasyonda aracın hızının 2 m/s olması ile -2 m/s olması arasında ne gibi bir fark vardır? Buna dayanarak hız kavramı ile ilgili olarak ne söyleyebilirsiniz?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 112 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 112 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar