9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 116 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 116 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 116 Cevabı

Ay’da bir golf topuna Dünya’da vurduğunuz hızla ve açıyla vurursanız topun düştüğü uzaklık Dün- ya’da düştüğü uzaklığa kıyasla nasıl olur?

Gelgit olayında %70 oranında Ay, %30 oranında ise Güneş etkilidir. Güneş’in kütlesi Ay’a göre çok daha büyük olmasına rağmen etkisi niçin daha azdır? Gelgit olayı Dünya üzerinde denizlerde mi okyanuslarda mı daha etkilidir? Neden? Gelgit olayının ortadan kalkması durumunda doğal hayat nasıl etkilenir? Açıklayınız.

Aşağıdaki metni okuyunuz ve soruları cevaplayınız.

“Kütle çekim kuvveti ortadan kalksaydı vücudumuz bu değişime nasıl tepki verirdi?” sorusuna cevap bulmak amacıyla Scott Kelly (Skat Keli) adlı astronot Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderilmiş ve 340 gün uzayda kalmıştır. Scott Kelly’nin ikiz kardeşi Mark Kelly (Mark Keli), Dünya’da kalmış ve kardeşiyle hemen hemen aynı olan genleri sayesinde NASA uzmanlarına, farklı mekânlarda bulunan ikizlerin durumunun biyolojik olarak kıyaslanması için bir imkân sunmuştur.

Scott Kelly, görevini tamamlayıp Dünya’ya döndüğünde ikizi ile arasında ne gibi biyolojik farklılıklar oluşmuş olabilir?

NASAda görevli bilim insanları böyle bir araştırma yapmaya neden ihtiyaç duymuş olabilirler?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 116 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 116 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 116 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!