Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 123 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 123 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 123 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Newton’ın İkinci Kanunu cisimlerin üzerine net bir kuvvet etki ettiğinde o cismin bir ivme kazanacağın* belirtir. Bu kanun,
F = m . a

eşitliği ile gösterilir. Yere düşmekte olan m kütleli bir cisme M kütleli, R yarıçaplı Dün- ya’nın kazandıracağı ivme büyüklüğü şu şekilde ifade edilir:

Dünya’nın geometrik yapısının kutuplardan biraz basık olduğunu göz önünde bulundurarak aşağıda verilen yerleşim bölgelerindeki yer çekimi ivmelerini büyükten küçüğe (1….7’ye) doğru sıralayınız.

Tanzanya’da bulunan 5895 m yüksekliğindeki Kilimanjaro Dağı ’nın zirvesindeki yer çekimi ivmesinin büyüklüğü ile ilgili ne söyleyebilirsiniz?

Ülkemizde kurulacak bir roket fırlatma rampası hangi şehrimize kurulmalıdır. Gerekçelerinizle açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 123 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 123 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar