Salı, Ağustos 16, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 128 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 128 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 128 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 128 Cevabı

Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Uzay boşluğunda duran 75 kg kütleli bir astronot, elindeki 3 kg kütleli bir topu 15 m/s hızla ile atmaktadır. Bu durumda topun ve astronotun hareketleri hakkında neler söyleyebilirsiniz? (Dış etkileri ihmal ediniz.)

Roketlerin çalışma prensibini Newton yasalarını kullanarak açıklayınız? Dünyanın yörüngesinden çıktıktan sonra roketlerini bırakan uzay aracının uzay istasyonuna yanaşması sırasında yavaşlayabilmesini veya yön değiştirebilmesini nasıl açıklarsınız?

Uzayda, bazı durumlarda planlı olarak uzay aracından bağımsız hareket edilmesi de gerekebilir. Bu tarz durumlarda astronotun uzay aracına geri dönebilmesi nasıl sağlanabilir?

Etki-tepki kuvvetlerini aşağıdaki görseller üzerinde çizerek gösteriniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 128 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 128 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar