Salı, Ağustos 16, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Günlük hayatta gerçekleşen/gerçekleşebilecek etki-tepki kuvvetlerinden kaynaklanan olumlu ve olumsuz üç olayı aşağıdaki tabloya yazınız.

Geleneksel çocuk oyunlarından ip çekme oyununu bir fil ile bir insanın oynadığını ve aralarındaki ipin gergin olduğunu düşünerek aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a. File mi yoksa insana mı daha fazla kuvvet etki eder? Açıklamanızı aşağıdaki tabloya yazınız. Etki eden kuvvetleri tanımlayarak boş kutuya çiziniz.

b. Fil ve insanın kazanacakları ivmeler hakkında ne söylenebilir? Kısaca açıklayınız.

c. Oyunu insanın kazanması için hangi durumun gerçekleşmesi gerekir? İnsanın bu sırada uyguladığı kuvvet ile net kuvvetin büyüklüğünü karşılaştırarak kısaca açıklayınız.

Esnek bir yayın uçlarına kütlece biri büyük diğeri küçük olan cisimler konulup, yayın yeterince sıkıştırıldığını düşünerek aşağıdaki soruları cevaplayınız. (Sürtünme kuvvetlerini ihmal ediniz.)

a. Yay ve cisimler üzerindeki etki ve tepki kuvvetlerini şekil üzerinde gösteriniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 129 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 129 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar