Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı

Öğrencilere esneklik potansiyel enerjisinin bağlı olduğu değişkenleri inceleyeceklerini belirtiniz. Değişkenlerin büyüklüğü değiştirildiğinde ortaya çıkan sonuçların tablolaştırılacağını ve bu tablolardan yararlanılarak grafik çizileceğini söyleyiniz.

Simülasyonda sütun grafiği ve değerler butonunu etkin hâle getiriniz. Yay sabitini 200 N/m olarak ayarlayınız. Yer değiştirme butonunu sırası ile 0,2 m, 0,4 m, 0,6 m, 0,8 m ve 1 m olarak ayarlayıp yayda biriken potansiyel enerji değerlerinin öğrenciler tarafından kaydedilmesini sağlayınız.

Simülasyonda yer değiştirme miktarını 1 m olarak ayarlayınız. Yay sabiti butonunu sırası ile 100 N/m, 200 N/m, 300 N/m ve 400 N/m olarak ayarlayıp yayda biriken potansiyel enerji değerinin öğrenciler tarafından kaydedilmesini sağlayınız.

Öğrencilerden, oluşturulan tablolardan yararlanarak esneklik potansiyel enerjisinin uzanıma ve yay sabitine bağlı değişim grafiklerini çizmesini isteyiniz.

Öğrencilerin elde ettikleri grafiklerden yola çıkarak yayın esneklik potansiyel enerjisinin bağlı olduğu değişkenler arasındaki ilişkiyi açıklamalarını isteyiniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 155 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 155 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar