Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 176 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 176 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 176 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 176 Cevabı

Okulunuzun bahçesinde bulunan çevre aydınlatma lambalarının Görsel-1’ e göre sınıflandırılması nasıl olur?

Çok İyi :………………….adet
İyi :………………….adet
Kötü :………………….adet
Çok Kötü :………………….adet

Yapacağınız sınıflandırmalara göre bir gecede (gece 9 saat bu lambaların açık olduğu kabul edilerek) sadece bahçe aydınlatması için toplamda kaç kW-h’lik enerji kullanılmaktadır?

Yapacağınız sınıflandırmalara göre bir gecede (gece 9 saat bu lambaların açık olduğu kabul edilerek) sadece bahçe aydınlatması için kaç kW-h’lik enerji amacı dışında gereksiz olarak harcanmaktadır?

Elektrik enerjisinin kW-h bedeli ortalama 0,71 TL (Nisan 2020) olduğuna göre bir aylık (30 gün) sürede toplamda kaç TL’lik enerji boşa harcanmaktadır?

Sadece bahçe aydınlatmaları için verim değerini hesaplayınız?

Amacı dışında kullanılan enerjiyi azaltmak için hangi işlemler yapılabilir? Maddeler halinde yazınız.

Okulunuzda amacı dışında kullanılan başka enerji tüketimi var mı? Varsa nerelerdedir? Enerji tasarrufu için bu kullanım miktarı nasıl azaltılabilir?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 176 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 176 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar