Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı

Aşağıda verilen görsellerden yola çıkarak soruları cevaplayınız.

Enerji ihtiyacımızı karşılamak için görsellerdeki enerji kaynaklarından hangilerini kullanmak isterdiniz? Nedenini açıklayınız.

Görsellerde yer alan enerji kaynaklarından hangilerinden elektrik enerjisi üretilebilir? Nedenini açıklayınız.

Termik santral yerine GES (Güneş Enerji Santrali) kurarsanız ne gibi avantaj ve dezavantajlarla karşılaşırsınız? Açıklayınız.

Dalga enerjisinin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Açıklayınız.

Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Ülkemizin enerji ihtiyacı açığının ve dışa bağımlılığının giderilmesi noktasında birey olarak üzerimize düşen görevler nelerdir? Açıklayınız.

Evinizin ve iş yerinizin enerji ihtiyacını karşılamak isteseydiniz yaşadığınız bölgeye göre hangi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak için nasıl bir proje gerçekleştirirdiniz? Açıklayınız.

Her geçen gün artan enerji ihtiyacımızı karşılayabilmek için sizce ülkemizde ne gibi yatırımlar yapılmalıdır? Açıklayınız.

Covid-19 küresel sağlık krizi, yenilenebilir enerji ve doğa ile ilgili ne gibi farkları görmenizi sağlamıştır? Açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 182 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 182 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar