Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı

Hissedilen sıcaklık, termometrenin ölçtüğü hava sıcaklığından farklı olarak insan vücudunun hissettiği, algıladığı sıcaklıktır. Bu sıcaklık; iklimsel çevre, giysilerin ısı direnci, vücut yapısı gibi kişisel özelliklerin yanı sıra termometre sıcaklığı, nem oranı, rüzgâr ve radyasyon gibi dört meteorolojik faktörden de etkilendiği için sübjektif bir kavramdır. Dolayısı ile sıcaklığı algılama ve hissetme kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Hava sıcaklığının 32 oC olduğu bir günde îlayda klima ile serinletilmiş 22 oCdeki odadan, Zeynep ise klimasız odadan aynı anda dışarı çıkarsa îlayda ve Zeynep’in hissettikleri hava sıcaklığı hakkın- daki yorumları ne olabilir? Açıklayınız.

Yaz aylarında nem oranı arttıkça hissedilen sıcaklığın artmasını, insan vücudu ve hâl değiştirme konuları hakkındaki bilgilerinizi kullanarak nasıl açıklarsınız?

Rüzgârlı havada hissedilen sıcaklığın normal sıcaklık değerinden daha az olmasını nasıl açıklarsınız?

Hissedilen hava sıcaklığında giyilen kıyafetlerin önemli bir yeri vardır. Hissettiğiniz sıcaklığın ölçülen hava sıcaklığından yazın daha fazla, kışın daha az olmaması için ne tür kıyafetler tercih edersiniz?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 234 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 234 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar