Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı

Metinde üzerinde durulan konularla ilgili araştırma yapınız. Araştırmalarınızda canlı kaynak, kütüphane, çevrim içi veri tabanları vb. kaynaklardan yararlanınız. Buna göre aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

Küresel ısınma günümüzde insanlığın en önemli sorunlarından biri hâline gelmiştir. Nedenleri tespit edilmiş olan bu sorunun ortadan kaldırması hedeflenmeli ve ülkeler birlikte mücadele etmelidir. Bu konuda bazı adımlar atılmış olmakla birlikte bunlar yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle ülkeler küresel ısınmanın neden olabileceği değişikliklere hazırlıklı olmak zorundadır.

Sera gazlarının atmosferde belirli miktarda bulunması neden önemlidir? Kısaca yazınız.

Ağaçlandırma çalışmalarının küresel ısınmaya etkisi nedir? Kısaca açıklayınız.

Aşağıdaki tabloda küresel ısınmanın neden olabileceği değişikliklerden bazıları verilmiştir. Her değişiklikle ilgili alınması gereken önlemlere yönelik önerinizi karşısındaki kutucuğa yazınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 237 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 237 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar