Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı

Aşağıdaki etkinlik basamaklarını takip ederek karbon ayak izi ile ilgili projeyi tamamlayınız.

Karbon ayak izi nedir? Bilimsel yayınlardan ve uygun genel ağ sitelerinden araştırma yaparak açıklayınız.

Kendinizin ve sınıf arkadaşlarınızın karbon ayak izini genel ağ sitelerinden faydalanarak hesaplayınız. Sonuçları tablolaştırınız.

Karbon ayak izinizi azaltmak için neler yapabileceğinizi arkadaşlarınızla tartışınız.

Karbon ayak izi hesaplamanızın sonucunda doğaya bıraktığınız CO2 salınımını telafi etmek için kaç ağaç dikmeniz gerektiğini bulunuz. Öğretmenleriniz ve ailelerinizle sonuçlarınızı paylaşıp ağaç dikme etkinliği düzenleyiniz.

Karbon ayak izinizi azaltmak için başka neler yapabileceğinizi arkadaşlarınızla tartışınız. Uygun önerileri değerlendiriniz.

Karbon ayak izinizi 1, 3 ve 6 ay sonunda tekrar hesaplayınız. Elde ettiğiniz tabloları karşılaştırınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 238 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 238 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar