Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 239 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 239 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 239 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 239 Cevabı

İnsanlar, 1800’lü yıllardan itibaren sanayi devriminin de etkisiyle artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için doğal dengenin bozulmasına neden olacak uygulamalardan kaçınma bilgeliğini göstermemiştir. Doğal kaynakların bilinçsizce kullanılması, ormanların tahrip edilmesi; petrol, kömür gibi fosil yakıtların enerji kaynağı olarak kullanımın artması sera gazları oranlarının artmasına neden olmuştur. Bu durum ne yazık ki günümüzde de devam etmektedir. Karbondioksit, metan gibi sera etkisini arttıran gazların oranlarındaki bu artış ise Dünya’nın ortalama sıcaklığının artmasına neden olmaktadır. Aşağıda bu durumla ilgili bazı grafikler verilmiştir.

Metin ve grafiklerden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız ve cevaplarınızı sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sera gazları ve küresel ısınma arasında nasıl bir ilişki olduğunu açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 239 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 239 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar