Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 241 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 241 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 241 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 241 Cevabı

Sıcaklık değişimi ile birlikte, maddeyi oluşturan atom ve moleküllerinin arasındaki uzaklıklarda da değişim meydana gelir. Genellikle bu uzaklık, maddelerin çoğunda sıcaklık artışıyla bazı maddelerde sıcaklık azalmasıyla birlikte artar. Uzaklık değişimi de maddelerin hacim değişimine neden olur. Bu ısıl (termal) genleşme olarak bilinir. Isıl genleşme doğa olaylarında ve mühendislik uygulamalarında
önemli rol oynar.

Elektrik tellerinin yazın direkler arasında tam gergin olarak döşenmesi avantaj ya da dezavantaj oluşturur mu? Gerekçeleri ile açıklayınız.

Köprü ayaklarının sabitlenmeyip altlarına kızaklar konulmasının sebebi nedir?

Viyadüklerin üzerine betondan yol yapılırken belli aralıklarla boşluklar bırakılmasının sebebi nedir?

Metal gövdeli yapılarda malzemeler birbirine perçin ile tutturulur. Bu perçinler yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Diş dolgusunda kullanılan madde ile dişin genleşme katsayıları aynı mı yoksa farklı mı olmalıdır? Gerekçeleri ile açıklayınız.

Sıcaklık artışı ya da azalması ile genleşen maddelerin katıları, sıvılarında yüzer mi yoksa batar mı? Göllerdeki suyun üst yüzeylerinin donmasında bu olayın etkisi var mıdır?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 241 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 241 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar