Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 242 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 242 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 242 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 242 Cevabı

Yapılan bir deneyde özdeş A ve B cam bardaklarına kaynama sıcaklığındaki sudan dökülürken A bardağı çatlamış, B bardağı ise çatlamamıştır. Özdeş C ve D cam bardaklarından C bardağına metal çay kaşığı konulmuştur. İkisi de kaynama sıcaklığındaki suyla debisi aynı olacak şekilde dökülerek doldurulurken D bardağı çatlamıştır. Aynı camdan yapılan E ve F bardaklarının iç hacimleri özdeş olup E bardağı daha kalındır. İkisi de kaynama sıcaklığındaki suyla debisi aynı olacak şekilde dökülerek doldurulurken E bardağı çatlamıştır.

A bardağının çatlamasının sebebi nedir?

D bardağının çatlamasının sebebi nedir?

E bardağının çatlamasının sebebi nedir?

Sıcak su dökülmeden önce E bardağının içine metal çay kaşığı konulsaydı bardak yine de çatlar mıydı? Açıklayınız.

F bardağı, oda sıcaklığındaki suyla doldurulup çalışan derin dondurucuya uzun bir süre konulsaydı çatlar mıydı? Açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 242 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 242 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar