Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 261 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 261 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 261 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 261 Cevabı

Özdeş karelerden oluşmuş yatay ve sürtünmesiz düzlem üzerine renklendirilmiş noktasal elektrik yükleri şekildeki gibi konumlandırılmıştır. Değişken bir F kuvveti yardımıyla e yüklü bir elektronun ok yönünde, doğrusal yolda ilerlemesi sağlanmaktadır. Yüklerin büyüklükleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Noktasal yüklerin serbest hareket edebildiği ve sadece elektronla etkileştiği varsayıldığında, elektron yoluna devam ederken elektrona yaklaşan ve elektrondan uzaklaşan yükleri yazınız.

Renklerle ifade edilen yüklerin bulundukları konumda sabit tutulduğunu varsayınız. Elektron tam aynı renkteki yükleri birleştiren düşey doğrultudan geçerken bu yüklerin elektrona uyguladıkları net kuvvetlerin büyüklüklerini hesaplayınız ve bu büyüklükleri sıralayınız.(Elektronun yükünü e olarak yazınız.)

FKIRMIZI =

FTURUNCU =

FSARI =

FYEŞİL =

FMAVİ =

Sıralama =

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 261 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 261 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar