Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 265 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 265 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 265 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 265 Cevabı

Bilimsel modeller, fiziksel olguları gözlenebilen örneklerle temsil etmek için kullanılan yapılandırılmış bilgi birimleridir. Elektrik alan konusunun öğretiminde Faraday tarafından geliştirilmiş bir model olan elektrik alan çizgilerinden faydalanılır. 20. yüzyılın en önemli fizikçilerinden biri olan Feynman, derslerinde elektrik alan çizgilerini şu şekilde açıklar. “Bir alanı zihnimizde canlandırmak için birçok noktada, her biri o nokta için alanın şiddetini ve yönünü gösteren vektörler çizebiliriz. Bir adım ileriye giderek, bu vektörlere her yerde teğet olan çizgiler çizebiliriz. Böylece bu çizgileri takip ederek alanın yönünü anlayabiliriz.”

Faraday’ın geliştirdiği modelin, sizin elektrik alan konusunu anlamanıza ne gibi katkıları olmuştur?

Feynman’ın açıklamalarını göz önünde bulundurursak elektrik alan çizgilerinin çizilmesinde test yükü kullanılmasının katkısı nedir?

Elektrik alan çizgilerinden yararlanarak bir cismin hangi fiziksel nicelikleri hakkında fikir sahibi olabiliriz?

+q yüklü bir cismin elektrik alan çizgileri şekildeki gibi ise +2q ve -2q yüklü cisimler için elektrik alan çizgilerini çiziniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 265 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 265 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar