Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Bir cismin dayanıklılığım belirlemek için başka etkenlerin de dikkate alınması gerektiğini düşünüyor musunuz? Bu etken/etkenleri ve gerekçenizi açıklayınız.

Düşündüğünüz özellikler sandalye ve futbol topu gibi farklı türde nesnelerin dayanıklılıklarının karşılaştırılması için de kullanılabilir mi? Bu tür nesnelerin dayanıklılık karşılaştırmaları için hangi etkenlerin kullanılabileceğini, benzer bir örnek vererek açıklayınız.

Aşağıdaki soruları cevaplayınız. Verilen soruya aynı açıdan benzerlik gösteren bir soru da siz oluşturarak “Benim sorum” bölümüne yazınız. Oluşturduğunuz soru ile ilgili cevabınızı “Sorumun cevabı” bölümüne yazınız.

Neden kanepelerin ayakları kısa iken sandalyelerin ayakları uzundur?
Benim sorum:
Sorumun cevabı:

Neden halter sporunda boyu kısa olan haltercinin dayanıklılık açısından daha avantajlı olduğu düşünülür?
Benim sorum:
Sorumun cevabı:

Neden hacimleri aynı olan iki kürdan parçasından kısa olanı kırmak zorken uzun olanı kırmak kolaydır?
Benim sorum:
Sorumun cevabı:

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 70 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar