9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 73 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 73 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Oyun küpleri ile oynamakta olan çocuklardan Yaman, 8 adet oyun küpünü üst üste diziyor. Özgü ise oyun küplerini dörderli iki sıra hâlinde yan yana gelecek şekilde diziyor. Yamanın küplerinden oluşan sistemin dayanıklılığı D kabul ediliyor. Özgünün dizdiği küplerden oluşan sistemin dayanıklılığı kaç Ddir?

Öykü, 8 küpün tamamını kullanarak ve yukarıdan bakıldığında bir harf oluşturacak şekilde dayanıklılığı 4D olan düzgün bir geometrik şekil oluşturmak istiyor. Öykü küpleri nasıl dizmelidir? Cevabınızı verilen izometrik alana çiziniz.

Yamaç, 8 küpün tamamını kullanarak yine bir küp oluşturmak istiyor. Yamaç’ın oluşturması gereken şekli çiziniz ve şeklin dayanıklılığını D cinsinden hesaplayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 73 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 73 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!