Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Günlük hayatta gözlemlediğiniz hangi olaylar ebru sanatında kullanılan boyaların kâğıda aktarılması ve su yüzeyinde dağılmadan bir arada kalması ile benzerlik göstermektedir? Aşağıdaki tabloya üçer örnek yazınız.

Ebru sanatındaki hangi uygulamaların özkütle ile ilişkisi vardır? Kısaca açıklayınız.

Metal bir cisim, bardaktaki suya bırakıldığında batar. Toplu iğne gibi metal bir cisim uygun şekilde su üzerine bırakıldığında neden batmadan yüzeyde kalır? Kısaca açıklayınız.

Tekne suyunun özkütlesinin değişmesini sağlayacak çözünen bir madde eklendiğinde ebru sanatındaki adezyon, kohezyon, yüzey gerilimi ve kılcallık etkisi ile gerçekleşen işlemlerde/olaylarda nasıl bir değişime sebep olabilir? Kısaca açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 78 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 78 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar