Salı, Ağustos 16, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 80 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 80 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 80 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 80 Cevabı

Kıyıya vuran dalgalar neden köpürür?

1961 yılında yaptığı özel ayakkabılarla İstanbul Boğazını tam 56 dakikada yürüyerek geçen ilk insan Atilla Hülagü bunu nasıl başarmıştır? Bir insanın su üzerinde yürümesi nasıl mümkün olmuştur?

Biri mürekkep damlatılmış suyla dolu, diğeri boş olan iki kabın arasına köprü oluşturacak şekilde konan bir kâğıt havlu vasıtasıyla boş olan kabın da suyla dolmasını nasıl açıklarsınız?

Denizden çıkan çocuk teninin gergin, saçlarının ise sert olduğunu fark etmektedir. Duş alıp saçlarını ve vücudunu yıkadığında ise teninin ve saçlarının eski hâline döndüğünü görmektedir. Bu metne göre yüzey gerilimini etkileyen faktörler nelerdir? Sıralayınız.

Çorba soğudukça yağın çorbanın yüzeyine çıkarak bir tabaka oluşturmasının sebebi nedir?

Tabloda sıcaklık değerlerine göre bazı sıvıların yüzey gerilim katsayıları verilmiştir. Bu tabloyu göz önünde bulundurarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Yüzey geriliminin sıcaklıkla ilişkisini açıklayınız.

90°C suyun üzerine bırakıldığında su yüzeyinde dengede kalan bir ataç hangi sıvıların yüzeyinde kalabilir?

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 80 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 80 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar